מאמרים

 

הכן את עצמך לאירוע הקרוב

אפשר לצלם ולצלם וליצור וידאו משעמם - אבל אפשר גם לעשות את זה אחרת. במאמר הזה תקבלו טיפים לצילום - מעניין ומקצועי יותר.

 


1. השתמש בחצובה – השתמש בחצובה על מנת לייצר תמונה יציבה, אך עם זאת אל תתמכר מדי לחצובה מכיוון שלפעמים ישנם פרספקטיבות חזותיות שעדיפות לצילום ללא מצלמה.

 

2. צור זוויות מעניינות – צלמים מתחילים וחובבים מצלמים ממרחק. נסו למקם את עצמכם באמצע הסיטואציה. צלמו מהגובה, מהקרקע. נסו לייצר זוויות מעניינות ושונות.3. "איפה אתה" – לפני שאתה מצלם התרחשות במקום מסוים, השתדל לצלם לפני כן "סימן היכר" מרכזי של אותו מקום.
לדוגמא: במהלך טיול משפחתי, לפני כניסתך למסלול הטיול צלם את השלט של המסלול אותו תעשו, כדי שלאחר מכן במהלך המסלול הליכה הצופים יבינו איפה אתם נמצאים. לדוגמא אתם נוסעים למקום מוכר בחו"ל צלמו תחילה את סימן ההיכר המרכזי של אותו לוקיישן.4. הימנע מזום וצידוד יתר – אצל צלם חובב או מתחיל יש נטייה להתעסק עם כפתור ה"ZOOM" והזזת המצלמה פעמים רבות לצדדים. אלו גורמים לצופה ל"מחלת ים", כלומר צילום עם שימוש נרחב ב"ZOOM" והזזת המצלמה לצדדים (נענוע המצלמה) זה לא בריא. השתדלו לצלם טבעי ורגוע. במידה ואתם משתמשים ב"ZOOM" או צידוד המצלמה נסו לחשוב לפני האם יש הצדקה לכך.5. "ספר סיפור" – כל אירוע בחיינו הוא טקס שמתוסרט מראש.
לדוגמא אירוע יום הולדת: האורחים מגיעים, יש ארוחה כזו או אחרת, ואז יש תוכנית אומנותית: מדליקים נרות על העוגה, הילד\ה מכבה את הנרות, שרים שירים, לפעמים יש ברכות והופעה...


דוגמא נוספת היא טיול משפחתי: מתארגנים, נכנסים לרכב, נסיעה, הגעה למקום הטיול, המסלול עצמו, עצירות ביניים...נסו לא להפריז ולצלם ללא הפסקה, נסו לצלם את את האירוע בצורת סיפור: קצת מפה וקצת משם...אירוע מתגלגל.6. "שמש בגבך" – על מנת לייצר צילומי חוץ (מחוץ למבנה או בניין) מוצלחים דאגו שאתם מצלמים כשגבכם לכיוון השימוש, במידה ולא תעשו כן, השמש תגרום לאובייקטים או לדמויות שתצלמו להיות שחורות ולא ברורות.7. דאג לסאונד – צילום וידאו טוב אינו מספק, אם לא הקלטתם גם סאונד טוב. לכן, כשאתם מצלמים דבר אשר לסאונד יש חשיבות ( קולות של הדמויות, שיחה או ראיון) השתדלו להמנע מלהיות קרובים ל(מזגן, רעשי רכבים, רעשי רקע, גשם וכ'ו)8. צילום דוקומנטרי וראיונות – על מנת לייצר צילום דוקומנטרי וראיונות מעניינים – הגיעו מוכנים לראיון.
במידה ואני מצלם סרט וידאו בנושא החיות בספארי. בסרט שלי אני מראיין את רופא החיות של הספארי. נסו להשיג תמונות שקשורות לתוכן השיחה כדי שלאחר מכן תוכלו במהלך הראיון להכניס תמונות אלו ולייצר עניין.• בשיחות ארוכות משעמם לראות כל הזמן את הדמות המרואיינת נסו לגוון בתמונות,סרטונים, מסמכים והמחשות יצירתיות.9. צלם מרואיינים – דרך מעולה לשפר את סרטוני הוידאו שלך היא לספק תובנות טובות דרך המילים על ידי האנשים שמעורבים. בין אם זה אירוע של משחק כדורסל, יום הולדת, פיקניק או טיול, ראיונות מוסיפים "טאצ'" נחמד. כשאתה מצלם מרואיינים השתדל לצלמם מהחזה ועד ראשם.10. צלם קצר – לעולם אל תצלם יותר מ 10 שניות (אלא אם כן ישנה התרחשות שמחייבת אחרת). קהל משתעמם מהר וכך גם אתם. תחשבו שבטלוויזיה במהלך 3 דקות יצלמו את אותו אובייקט – זה משעמם!!!מילת המפתח היא תרגול! ככל שתתרגלו יותר, תתנסו יותר תייצרו וידאו מעניין יותר.לכל שאלה ועניין אתם מוזמנים ליצור איתי קשר


שיהיה בהצלחה

 

 

מאמרים